CONNECT – Wymiennik integracyjny
/rozwiązanie patentowe/
Wymiennik integracyjny CONNECT dedykowany jest do profesjonalnej integracji skomplikowanych instalacji grzewczych. Przeznaczony do połączenia w jednym systemie grzewczym urządzeń pracujących w układzie otwartym z instalacją pracującą w układzie zamkniętym oraz urządzeń, w których czynnikiem jest woda i glikol.
Integracyjny wymiennik ciepła Connect łączy w sobie następujące funkcje:
- separuje czynniki grzewcze
- zarządza warstwami temperaturowymi
- zastępuje sprzęgło hydrauliczne
- zastępuje wymiennik płytowy lub rurowy
- zastępuje odmulacz
- separuje powietrze
- odpowietrza instalację
- może również pełnić rolę bufora energii.
Zespół wymiennikowy umożliwia separację układu ciśnieniowego innego niż układ instalacji (rozdzielenie układu zamkniętego od otwartego) oraz separację urządzeń pracujących na innym czynniku grzewczym niż cała instalacja (np. glikolu z pompy ciepła czy instalacji solarnej). Płaszcz wymiennika łączy urządzenia i odbiorniki ciepła, które pracują w tym samym układzie ciśnieniowym i na tym samym czynniku grzewczym.
Wymiennik CONNECT dostępny jest w trzech wersjach:
z jednym, dwoma lub trzema zespołami wymienników, każda z wersji zróżnicowana jest pod względem mocy instalacji:
CONNECT I: 25 kW, 40 kW, 55 kW
dedykowane dla przepływów od źródła 1,5 m3/h, 2,5 m3/h, 3,0 m3/h
CONNECT II: 25×25 kW
dedykowane dla przepływów od źródła 2×1,5 m3/h
CONNECT III: 25×25×25 kW
dedykowane dla przepływów od źródła 3×1,5 m3/h
Na indywidualne zamówienie wykonujemy również wymienniki integracyjne w różnych wariantach mocy np. Connect II 25×30 kW, Connect III 25×25×40 kW
Przykładowe schematy instalacji z wykorzystaniem wymiennika integracyjnego Connect
1. Połączenie w jednym układzie dwóch źródeł ciepła: kotła gazowego, olejowego, elektrycznego lub pompy ciepła i kominka lub kotła pracującego w układzie otwartym lub dwóch źródeł ciepła pracujących na różnych czynnikach grzewczych: pompa ciepła - glikol, kocioł - woda
2. Połączenie w jednym układzie trzech źródeł ciepła: kotła gazowego, olejowego, elektrycznego i kominka lub kotła pracującego w ukłdzie otwartym, w których czynnikiem grzewczym jest woda z pompą ciepła, w której czynnikiem grzewczym jest glikol.
3. Połączenie w jednym układzie wielu źródeł ciepła, pracujących w różnych układach ciśnieniowych (otwartym i zamkniętym) oraz na różnych czynnikach grzewczych (woda i glikol) np.: kolektora słonecznego, kotła gazowego, olejowego lub elektrycznego, pompy ciepła, kominka lub kotła pracującego w układzie otwartym, centralnego ogrzewania, ogrzewania podłogowego, zasobnika ciepłej wody użytkowej, rekuperatora, pgrzewania podjazdu czy garażu.
Pobierz Cennik