web analytics

Informacje

SIEDZIBA FIRMY
MAKROTERM
Agata i Krzysztof Wąchała Sp.j.
ul. Pasternik 76, 31-354 Kraków
NIP 736 10 09 776, REGON 490612605

icon_widget_image +48 603 979 263 icon_widget_image bok@makroterm.eu

Brak produktów w koszyku

Image Alt

MAKROTERM

Firma Makroterm

Firma Makroterm – produkcja, wdrożenia i innowacje

Makroterm jest liderem na rynku rozwiązań grzewczych w oparciu o energię odnawialną. Działamy na rynku techniki grzewczej od początku lat 90-tych. W przeciągu niespełna 10 lat z firmy handlowo-wykonawczej Makroterm przeistoczył się w prężnie działające przedsiębiorstwo wdrożeniowo-produkcyjne, rozpoznawalne nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Więcej na temat działalności produkcyjnej można przeczytać tu.

Projekty międzynarodowe

Kolejnym etapem w rozwoju Makroterm stała działalność w zakresie międzynarodowego transferu technologii grzewczych. Efektem tego zaangażowania w dziedzinie solarnej jest uruchomienie we wrześniu 2017 r. produkcji próżniowych kolektorów słonecznych w Mołdawii na licencji Makroterm. Projekt powstał dzięki współpracy Makroterm z lokalną agencją efektywności energetycznej oraz międzynarodową organizacją UNIDO, organem ONZ ds. rozwoju przemysłowego. Więcej informacji na stronie: Projekty międzynarodowe – transfer technologii solarnej.

Nasze innowacje – pionierskie rozwiązania

  • Jako pierwsi opracowaliśmy i wprowadziliśmy na rynek kominek z płaszczem wodnym do pracy w układzie zamkniętym.
  • Kolejną innowacją było wprowadzenie systemów Zintegrowanego Ogrzewania, które pozwalają na oszczędne wykorzystanie energii pochodzącej z kominka, kolektora słonecznego oraz kotła gazowego, czy innego źródła ciepła. Te rozwiązania obecnie zostały przyjęte w ofertach wielu firm.
    Nasze nowoczesne i ciągle udoskonalane sterowniki również szybko zyskały pozytywne opinie i naśladowców.
  • Jako pierwsi wprowadziliśmy graficzny wyświetlacz z wizualizacjami schematów pracy.
  • Nasz sterownik solarny T-sol z funkcją urlopową również był pierwszym tego typu sterownikiem na rynku.
    Wiele udoskonaleń wprowadziliśmy również z myślą o sprawnej i szybkiej instalacji naszych produktów jak i pozostałych elementów kotłowni.
  • Pierwszy na rynku Integrator umożliwia szybki i prosty montaż instalacji grzewczych.

Makroterm – kształtowanie rynku techniki grzewczej

Firma prowadzi intensywną pracę rozwojowo – badawczą, która zaowocowała licznymi rozwiązaniami patentowymi usprawniającymi działanie systemów ogrzewających dom, obiekty przemysłowe, czy użytkowe. Szereg patentów i zastrzeżeń potwierdza nowoczesne podejście firmy do zarządzania energią, jej odzysku, ciągłego udoskonalania produktów.

logo_pl_2016Makroterm należy do czołówki innowacyjnych firm w branży – nasz wkład w rozwój techniki grzewczej został wielokrotnie doceniany przez firmy, instytucje czy organizatorów targów. Wiele nagród, wyróżnień i dyplomów zdobi biuro Właścicieli firmy Państwa Agaty i Krzysztofa Wąchała. Są wśród nich np. statuetki Złotego Instalatora, czy nagroda dla Firmy Roku województwa małopolskiego. W 2016 roku po raz kolejny otrzymaliśmy tytuł Firma Godna Zaufania (inne nagrody i wyróżnienia).

W 2017 r. otrzymaliśmy tytuł Firmy przyjaznej internautom:

Makroterm Kraków


nagrody_2

Podejmując coraz to nowe wyzwania, wyznaczamy trendy – powstają bardzo nowoczesne, funkcjonalne i ekonomiczne urządzenia i rozwiązania, które nie tylko ogrzewają domy ale również podnoszą bezpieczeństwo i komfort cieplny, zapewniając jednocześnie duże oszczędności.

Niemniej ważna jest dla nas ekologia dlatego w swoich systemach stawiamy na odnawialne źródła energii oraz odzysk ciepła odpadowego (więcej informacji o sposobach zagospodarowania ciepła odpadowego można znaleźć tutaj).

Referencje

Nasze rozwiązania doceniają nie tylko prywatni inwestorzy, ale również przedsiębiorcy oraz polski rząd. Więcej tu: referencje.

Dostarczamy szeroką paletę produktów najwyższej jakości:

Siedziba firmy wraz z Salonem Firmowym mieści się w Krakowie. W innych miejscach Polski nasze produkty dostępne są przez naszych dystrybutorów. W Siedliskach pod Krakowem znajduje się nasze Centrum Handlowo-Logistyczne, z którego systemy Zintegrowanego Ogrzewania rozsyłamy do firm dystrybucyjnych.

Przy Centrum znajdują się również Hale Produkcyjne i Magazynowe, w których powstają produkty Makroterm. Hale produkcyjne są na bieżąco modernizowane i wyposażane w najnowsze roboty spawalnicze, lasery, systemy lakiernicze. Naszym priorytetem jest systematyczne unowocześnianie linii produkcyjnej w celu ciągłego podwyższania jakości naszych produktów.

Cały proces produkcyjny podlega ścisłej kontroli jakości, zgodnej z wymogami znaku CE. Wdrożona nowoczesna linia technologiczna, stanowiska zrobotyzowane oraz innowacyjny system zarządzania kontrolą jakości pozwalają na monitorowanie powstawania każdego elementu urządzenia na dowolnym etapie jego produkcji.