web analytics

Informacje

SIEDZIBA FIRMY
MAKROTERM
Agata i Krzysztof Wąchała Sp.j.
ul. Pasternik 76, 31-354 Kraków
NIP 736 10 09 776, REGON 490612605

icon_widget_image +48 603 979 263 icon_widget_image bok@makroterm.eu

Brak produktów w koszyku

Image Alt

MAKROTERM

Kominki na drewno – wyjątkowe źródło ciepła

kominki na drewnoDrewno – satysfakcja niepowtarzalnego urok ognia

Drewno to coś więcej niż paliwo do ogrzania domu i ciepłej wody użytkowej. Ten dar lasu stanowi najbardziej atrakcyjne wizualnie odnawialne źródło energii. Niepowtarzalny urok ognia płonących kawałków drewna nie da się porównać ze sztucznym widokiem płomieni z ognisk gazowych, czy tzw. biokominków. Aby zapewnić pełną satysfakcję z oglądania blasku palących się polan firma Makroterm opracowała specjalny zamknięty system czystej szyby (zSCS), który chroni szybę przed osadzaniem się pyłów za pomocą kurtyny ze strumienia powietrznego, bez zaciągania powietrza z pomieszczenia. Ponadto wdrożona dla kominków klasycznych i rustykalnych nowa klasa szyb kominkowych Robax Energy Plus dzięki specjalnej powłoce hamuje wychładzanie się szklanej tafli. Dzięki temu wszystkiemu możesz cieszyć się czystą szybą jeszcze dłużej.

ekologia160Kominki na drewno = ekonomiczne rozwiązanie

W Turbokominkach® zaleca się palenie suchym drewnem liściastym, o znikomej zawartości związków żywicznych. Jest to najbardziej efektywne paliwo dla wodnych wkładów kominkowych i jednocześnie najzdrowsze dla użytkownika. Powszechna dostępność drewna czyni je paliwem tanim, a co bardzo istotne emisja CO2 jest mniejsza niż przy alternatywnych paliwach, które przyczyniają się i powodują efekt cieplarniany. Instalacja grzewcza zbudowana w oparciu o palenie drewnem w kominku jest ekologiczna. Zastosowanie suchego opału z lasu w połączeniu z technologią spalania Turbokominka®, napędzanego wentylatorem dostarczającym odpowiednią ilość tlenu, nie wydziela toksycznych substancji, tak jak np. węgiel.

aktywnosc160Kominki na drewno = aktywność fizyczna

Dla wielu użytkowników, palenie w kominku to nie tylko oszczędności, czy radość oglądania ognia, ale także aktywny, zdrowy styl życia na co dzień. Sposób funkcjonowania ogrzewania kominkowego wymaga od jego właściciela minimum aktywności ruchowej, czego nie można powiedzieć np. o elektrycznych, czy solarnych instalacjach grzewczych. Dzięki temu łatwiej zrezygnować z szukania dodatkowego, sztucznego zaangażowania na rzecz zdrowia. W zależności od wygody użytkownika i nastawienia do wysiłku fizycznego można zdecydować się również na samodzielne przygotowanie polan do kominka, bądź zamówić dostawę gotowego drewna kominkowego.

Odnawialne źródło energii dla całego domu

odnawialne źródło energii

Dzięki technologii firmy Makroterm wykorzystujemy odnawialne źródło energii do dostarczenia ciepła dla całego sytemu grzewczego domu. Niewielka ilość opału powoduje, że w domu jest ciepło, a domownicy cieszą się ciepłą kąpielą. Często jedynym kosztem jest tu czas związany z przygotowaniem drewna na opał i rozpalania Turbokominka®. Rozwiązania kombinowane, które próbują w zabudowie kominkowej umieścić ogień z płonącego gazu czy pelletu nie zagwarantują tego uroku, jaki dają kominki na drewno.