web analytics

Informacje

SIEDZIBA FIRMY
MAKROTERM
Agata i Krzysztof Wąchała Sp.j.
ul. Pasternik 76, 31-354 Kraków
NIP 736 10 09 776, REGON 490612605

icon_widget_image +48 603 979 263 icon_widget_image bok@makroterm.eu

Brak produktów w koszyku

Image Alt

MAKROTERM

Ogrzewanie podłogowe-schemat podłączenia

Ogrzewanie podłogowe-schemat podłączenia z Combo Smart CO

Jak podłączyć tzw. podłogówkę z wykorzystaniem rozwiązań Makroterm? Odpowiedź daje poniższy przykładowe schematy podłączenia z wykorzystaniem domowego węzła cieplnego (ogrzewanie podłogowe-schemat 1, ogrzewanie podłogowe-schemat 2).

kominek + kocioł gazowy

Ogrzewanie podłogowe -schemat 1: kominek w układzie zamkniętym + kocioł gazowy

kocioł gazowy plus kominek

Ogrzewanie podłogowe -schemat 2: kocioł gazowy plus kominek pracujący w układzie otwartym

Pierwsza instalacja obejmuje ogrzewanie kotłem gazowym i kominkiem z płaszczem wodnym pracującym w układzie zamkniętym. Druga obejmuje ogrzewanie podłogowe za pomocą kotła na gaz i kominka w układzie otwartym.

W obu przypadkach pozyskane z urządzeń grzewczych ciepło przekazywane jest do hybrydowego zbiornika buforowego Combo Smart CO (w układzie zamkniętym kominek wpinany jest bezpośrednio do płaszcza bufora, Turbokominek w układzie otwartym łączy się za pomocą dodatkowej wężownicy).

Ze zbiornika multiwalentnego Combo (odpowiednio model I lub II A) ciepło przeprowadzane do układu Duo Smart CO, składającego się z rozdzielacza i dwóch grup pompowych. Jedna grupa pompowa, przeznaczona do obiegu grzejnikowego jest bez zaworu mieszającego do obiegu grzejnikowego. Natomiast druga grupa pompowa Smart CO wyposażona jest w system podmieszania pozwalający na regulację temperatury obiegu ogrzewania podłogowego.

W obu przypadkach hybrydowy zbiornik Combo Smart CO wyposażony jest z wężownicę, która pozwala przepływowo ogrzewać wodę użytkową, zapewniając domownikom dostęp do świeżej CWU, bez ryzyka legionelli.

Zobacz też: inne schematy podłączenia ogrzewania podłogowego w systemie Smart CO.