web analytics

Informacje

SIEDZIBA FIRMY
MAKROTERM
Agata i Krzysztof Wąchała Sp.j.
ul. Pasternik 76, 31-354 Kraków
NIP 736 10 09 776, REGON 490612605

icon_widget_image +48 603 979 263 icon_widget_image bok@makroterm.eu

Brak produktów w koszyku

Image Alt

MAKROTERM

Oszczędne ogrzewanie Turbokominkiem®

oszczedne ogrzewanieKompleksowe rozwiązanie w oparciu o tanie paliwo

Turbokominki® z płaszczem wodnym firmy Makroterm idealnie nadają się do domów jednorodzinnych. Ogrzewają zarówno pomieszczenia przy pomocy istniejącej instalacji grzejnikowej, a także podgrzewają wodę do celów bytowych. W specjalnym układzie hydraulicznym (wbudowany wymiennik do pracy w układzie ciśnieniowym – zamkniętym) ciepło ognia pobierane i wykorzystane jest na grzejniki lub instalacje ogrzewania podłogowego, oraz do zasobnika na ciepłą wodę. W ten tani sposób – drzewem – można ogrzewać dom i zapewnić komfort ciepłej wody wszystkim domownikom, bez stresów wynikających z wysokich kosztów jej podgrzewania.

energetyka160Korzystna alternatywa wobec innych źródeł energii

Bądź smart i zapewnij sobie odrębne, dodatkowe źródło energii – dla Twojego bezpieczeństwa. Palenie drewnem w Turbokominku® stanowi korzystną alternatywę, jak i uzupełnienie tradycyjnych źródeł energii. Zastosowanie np. kotła gazowego, kolektorów słonecznych i kominka z płaszczem wodnym podnosi bezpieczeństwo energetyczne domu ustanawiając 3 źródła energii pracujące na rzecz jednej instalacji. Mając do dyspozycji Turbokominek®, można zrezygnować z eksploatacji kotła w sytuacji gdy ceny gazu są wysokie.

Oszczędne ogrzewanie dzięki współpracy z kolektorami

Nie można pominąć faktu, że liderem oszczędnego ogrzewania ze źródeł odnawialnych są kolektory słoneczne, które korzystają z darmowej energii słońca i podgrzewają wodę użytkową. Przy nasłonecznieniu w Polsce średnio 1700 godzin, stanowią one ciekawą alternatywę dla konwencjonalnych źródeł energii. Jednak biorąc pod uwagę specyfikę polskiego klimatu swoją funkcję spełniają efektywnie w okresie ciepłym – od marca do października.

Należy zwrócić uwagę, że kolektory są w stanie zapewnić 50-80% energii podgrzewającej wodę. Stąd ogrzewanie pomieszczeń za pomocą tego źródła energii ma znaczenie pomocnicze. Funkcję tę zdecydowanie lepiej realizują kominki wodne, w oparciu o jedno z najtańszych paliw, jakim jest drewno. Dodatkowo płaszcz wodny kominka może buforować nadwyżkę energii solarnej, zamiast oddawać ją do atmosfery.

Optymalny układ z bezobsługowym źródłem energii

Aby zoptymalizować projekt instalacji dla energooszczędnego domu powinniśmy uwzględnić bezobsługowe źródło energii, które zaspokoi potrzeby grzewcze bez konieczności ingerencji (podczas nieobecności lub choroby). Funkcję tę pełnić może kocioł gazowy, olejowy lub nawet elektryczny. W celu optymalizacji kosztów energii tego typu źródło ciepła powinno być używane sporadycznie, zaś większym wpływem na ogrzewanie należy obarczyć Turbokominek® .

kominki-iko3bwWszystkie wspomniane źródła energii, czyli panele solarne, Turbokominek® i kocioł można ze sobą zintegrować, budując w ten sposób najbardziej zoptymalizowaną pod względem ekonomicznym instalację grzewczą. Wówczas Turbokominek®, kocioł i kolektory są wpięte w tym samym układzie ogrzewania płynnie się uzupełniając. Panele solarne pracują zawsze gdy jest nasłonecznienie, a kotła używa się sporadycznie przekazując pałeczkę Turbokominkowi®, który z łatwością generuje ciepłą i miłą atmosferę w domu.