web analytics

Informacje

SIEDZIBA FIRMY
MAKROTERM
Agata i Krzysztof Wąchała Sp.j.
ul. Pasternik 76, 31-354 Kraków
NIP 736 10 09 776, REGON 490612605

icon_widget_image +48 603 979 263 icon_widget_image bok@makroterm.eu

Brak produktów w koszyku

Image Alt

MAKROTERM

System grzewczy w oparciu o komponenty Makroterm

Modułowe bezproblemowe podłączenie elementów – innowacyjny system grzewczy

Przewagą rozwiązania w oparciu o komponenty Makroterm jest jego systemowość. System grzewczy może być budowany w sposób tak prosty i intuicyjny, jak klocki znane z zabaw z dzieciństwa. W celu ułatwienia montażu i tym samym obniżenia kosztów inwestycyjnych, firma Makroterm wprowadziła system modułowy. Polega on na połączeniu poszczególnych źródeł energii i odbiorników w taki sposób, aby wzajemnie do siebie pasowały, bez skomplikowanych obliczeń i dostosowywania.

Instalator łącząc podzespoły korzysta z gotowych rozwiązań integrujących, takich jak Integrator Smart CO, czy Integrator SH. Dzięki temu otrzymuje gwarancję poprawności podłączenia i przepływów energii we właściwym kierunku. W ten sposób praca takiego instalatora trwa o wiele szybciej, a dzięki temu jej koszt jest niższy.

Szybka identyfikacja niezgodności systemu ogrzewania

Instalacja grzewcza i ciepłej wody wymaga regularnych przeglądów i konserwacji. Może zdarzyć się, że instalacja ta zawodzi. Dlatego najlepsza jest wtedy szybka identyfikacja niezgodności, na podstawie której będzie możliwa diagnoza systemu i naprawa. Zastosowanie komponentów produkcji Makroterm pozwala na błyskawiczną diagnozę i interwencję hydraulika-serwisanta, nie powodując kolejnych usterek innych komponentów podczas oczekiwania na pomoc.Dodatkową funkcją jest możliwość rozdzielenia obiegów grzewczych, (która jest nieoceniona w momencie – awarii kotła) czyli ogrzewanie obiektu tylko z Turbokominka® i np. kolektorów słonecznych. Do uporządkowania przepływów stosuje się rozdzielacze Smart CO lub Compact, zależnie od potrzeby instalacji bez układu mieszającego bądź z wbudowanym poziomym sprzęgłem hydraulicznym. Wszystkie funkcje grzewcze nadal są zachowane, a serwisant ze spokojem może zdiagnozować przyczynę usterki na odseparowanym obiegu grzewczym co przełoży się na niższy koszt naprawy.