web analytics

Informacje

SIEDZIBA FIRMY
MAKROTERM
Agata i Krzysztof Wąchała Sp.j.
ul. Pasternik 76, 31-354 Kraków
NIP 736 10 09 776, REGON 490612605

icon_widget_image +48 603 979 263 icon_widget_image bok@makroterm.eu

Brak produktów w koszyku

Image Alt

MAKROTERM

Accord: ogrzewanie solarami lub kotłem/kominkiem w układzie otwartym

 

Accord: ogrzewanie solarami, kominkiem z płaszczem wodnym / kotłem stałopalnym o mocy do 25 kW pracującym w układzie otwartym z możliwością integracji z innymi źródłami w układzie zamkniętym (kotłem gazowym, olejowym, elektrycznym, pompą ciepła typu split, kotłem stałopalnym/ kominkiem pracujący w układzie zamkniętym).

System ogrzewania dedykowany do domów jednorodzinnych o powierzchni 90 – 300 m² (nowe budownictwo) z przyłączem gazu ziemnego lub bez. System ogrzewania z Integratorem Smart CO w wersji Accord świetnie sprawdza się w modernizacji dotychczasowych instalacji grzewczych wyposażonych w kominki, bądź piece stałopalne pracujące w układzie otwartym. Zastosowanie Integratora Smart CO Accord pozwala podpiąć do starych źródeł nowe, pracujące w układzie ciśnieniowym, takie jak kocioł gazowy, kocioł elektryczny, kocioł olejowy, pompa ciepła typu split, czy kocioł podajnikowy na pellet/ekogroszek.

Accord: ogrzewanie solarami – popularne wykorzystanie Integratora Smart CO

System ogrzewania z Integratorem Smart CO Accord jest również bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli chcemy instalację wyposażyć w kolektory słoneczne. Ciepło z solarów może być wykorzystywane do ogrzewania CWU oraz wspomagać obiegi grzewcze.

Główne źródło energii:

 • gaz

Źródło uzupełniające:

 • drewno (biomasa)
 • energia słoneczna

Integrator Smart CO Accord z:

 • kotłem gazowym kondensacyjnym
 • urządzeniem na paliwo stałe (drewno)
 • kolektorami słonecznymi Turbosolar (ciepła woda i wspomaganie ogrzewania)

Gazowy kocioł kondensacyjny jest głównym źródłem energii, który automatycznie podtrzymuje temperaturę w pomieszczeniach. Turbokominek na drewno jest podłączony do Intergator Smart CO Accord. Paląc w kominku nagrzewamy bufor ciepła, z którego energia jest stopniowo pobierana do ogrzewania pomieszczeń. Podłączenie do banku ciepła umożliwia zastosowanie Turbokominka większej mocy i pozwala na intensywne palenie. W czasie eksploatacji automatyka Turbokominka blokuje kocioł gazowy aby uniknąć dublowania się strumieni ciepła. Ciepła woda jest podgrzewana w sposób przepływowy przez wymiennik ze stali nierdzewnej w buforze. Kolektory próżniowe Turbosolar produkowane są przez Makroterm. Wykorzystane wysokiej jakości materiały gwarantują uzyski energii również zimą przy niskich temperaturach w słoneczne dni.

Korzyści dla inwestora

 • Oszczędności eksploatacyjne
  System Smart CO Accord z Turbosolarem i Turbokominkiem pozwala na zaoszczędzenie ponad 70% kosztów w porównaniu do ogrzewania samym gazem. W przypadku częstszego korzystania z drewna oszczędności mogą być większe. Energia do ogrzewania pomieszczeń i CWU jest wykorzystywana optymalnie. Zastosowanie bufora Combo Smart CO umożliwia osiągnięcie dodatkowych oszczędności poprzez zjawisko kondensacji przy podgrzewaniu ciepłej wody użytkowej.
 • Bezpieczeństwo energetyczne
 • Gwarancja poprawnego działania
 • Świeża woda użytkowa

Po stronie Makroterm
– Integrator Smart CO Accord
– Indywidualne porady
– Turbokominki z płaszczem wodnym
– wysokowydajne kolektory Turbosolar
– możliwość przygotowania dedykowanego rozwiązania na indywidualne zamówienie

Po stronie instalatora
-dobór innych źródeł ciepła
-dobór grzejników i ogrzewania podłogowego
-dobór akcesoriów montażowych