web analytics

Informacje

SIEDZIBA FIRMY
MAKROTERM
Agata i Krzysztof Wąchała Sp.j.
ul. Pasternik 76, 31-354 Kraków
NIP 736 10 09 776, REGON 490612605

icon_widget_image +48 603 979 263 icon_widget_image bok@makroterm.eu

Brak produktów w koszyku

Image Alt

MAKROTERM

Ogrzewanie kominkowe całego domu + CWU

Ogrzewanie kominkowe całego domu oraz CWU

Ogrzewanie kominkowe całego domu oraz CWU jest oparte na zastosowaniu technologii Turbokominka®. Kominek zbudowany jest z żaroodpornej blachy stalowej. Budowa kominka opiera się na zasadzie podwójnych ścian. W przestrzeni pomiędzy ścianami znajduje się wymiennik ciepła (spiralna wężownica z blachy nierdzewnej), przez który bezpośrednio przepływa czynnik grzewczy – tożsamy z czynnikiem stosowanym w ogrzewaniu całego domu. Ta technologia umożliwia przekazywanie ciepła z kominka bezpośrednio na grzejniki, a także podgrzewanie wody użytkowej.

Ogrzewanie kominkowe całego domu: kominek w układzie zamkniętym + kocioł gazowy

Ogrzewanie kominkowe całego domu: kominek w układzie zamkniętym + kocioł gazowy

Wymiennik, który znajduje się w Turbokominku® UZ (do układu zamkniętego) jest przystosowany do bezpośredniego wpięcia do systemu ogrzewania. Dzięki temu możemy osiągnąć wysoką sprawność systemu i zapobiegać kawitacji (nagłej zmiany stanu skupienia czynnika grzewczego z ciekłego na gazowy) pomp przy wyższych temperaturach.

Wygodne ogrzewanie kominkowe bez ciągłego podkładania

Tańczące w kominku iskry oraz blask płonącego drewna tworzy sprzyjający klimat do rozmów i wspólnego spędzania czasu a przyjemna aura pozwoli na odprężenie nawet po ciężkim dniu.

Palenie w kominku kojarzy się jednak z ciągłą potrzebą podkładania. Jednak Turbokominek® odbiega od tego stereotypu. Zautomatyzowane sterowanie procesem spalania pozwala na ogrzewanie domu i wody użytkowej znacznie dłużej. Po rozpaleniu w kominku wbudowana dmuchawa, która znajduje się pod kominkiem, wspomaga rozpalanie. Później, dzięki dozowaniu powietrza do spalania, dmuchawa automatycznie steruje temperaturą:

  • wody w płaszczu wodnym,
  • wody wychodzącej na instalację grzewczą,
  • wody użytkowej.

Sterownikogrzewanie kominkowe przewiduje zmiany temperatury – zwiększa lub zmniejsza dopływ powietrza, co pozwala na utrzymanie odpowiedniej temperatury w obiegu wodnym. Na przykład jeśli do palenia w kominku zostanie użyte suche drewno bukowe, którego maksymalna wilgotność to 25%, czas podtrzymania na stałym poziomie parametrów spalania i temperatury to nawet 6 godzin. Podtrzymanie „ogniska domowego” nigdy nie było tak proste :-).

Harmonia urządzeń grzewczych

Przeważnie w domu pierwsze skrzypce gra kocioł gazowy, choć coraz częściej prym przejmuje pompa ciepła. Kominek jest zazwyczaj elementem zapewniającym harmonię w technologicznym dwugłosie. Jak zbudować niezawodny system w oparciu o różne źródła ciepła? Wystarczy zastosować Integrator Smart CO. Urządzenie możemy podłączyć do grzejników lub ogrzewania podłogowego, a także zasobnika na ciepłą wodę o pojemności minimum 200 litrów. Makroterm oferuje kilka rozwiązań, dzięki którym w prosty sposób będziemy mieli kontrole nad synergią urządzeń grzewczych.

Pierwszym z nich jest automatyczny system sterujący, który odłącza kocioł w czasie pracy kominka oraz przywraca działanie kotła gdy kominek gaśnie. To ekonomiczne rozwiązanie zapobiega dublowaniu się źródeł ciepła, jednocześnie wykluczając brak ogrzewania domu w przypadku wygaśnięcia kominka. Drugim udogodnieniem jest możliwość użytkowania kominka w okresie letnim. Funkcja „lato” pozwala na przekierowanie energii wytworzonej w kominku wyłącznie na ogrzewanie wody użytkowej. Dzięki temu chwile spędzone przy kominku w lecie nie będą ekstrawagancją, tylko przemyślaną strategią na przyjemny, a za razem korzystny dla gospodarki domowej pomysł na romantyczny wieczór.