Ogrzewanie kominkowe-schematy instalacji z kominkiem wodnym
Decydując się na ogrzewanie kominkowe trzeba rozważyć wybór głównego źródła ciepła. Kominek z płaszczem wodnym przy montażu instalacji traktowany jest jako uzupełniające urządzenie dostarczające energię cieplną. Jednak w okresie grzewczym, kiedy rozpalamy w kominku może, a nawet powinien, przejąć on rolę pierwszorzędnego źródła ciepła.
Nowoczesne sterowanie kominka, takie jak T-COM Digital czy T-COM Plus umożliwia zablokowanie pracy drugiego urządzenia grzewczego – czy to jest kocioł gazowy, olejowy, elektryczny, czy pompa ciepła. Ogrzewanie kominkowe, choć w sensie ogólnym nie jest oparte tylko o pobieranie ciepła z kominka, przechodzi wtedy tryb zasilania energią cieplną pozyskaną wyłącznie ze spalania drewna.
Ogrzewanie kominkowe-schematy instalacji z buforem
Aby to ciepło efektywnie i ekonomicznie spożytkować, najlepszym rozwiązaniem jest podłączenie zarówno kominka, jak i drugiego urządzenia do Integratora Smart CO, który umożliwia buforowanie energii i dystrybucję na obiegi grzewcze oraz na potrzeby CWU.
Pliki do pobrania
[pobierz tytul=”Pobierz schematy podłączeniowe – ogrzewanie kominkowe – Turbokominek (PDF)” nazwapliku=”turbokominek_uz_schematy.pdf” wymagane=”0″]
[pobierz tytul=”Pobierz schematy podłączeniowe – automatyka do kominka T-COM Digital (PDF)” nazwapliku=”t-com_digital_schematy.pdf” wymagane=”0″]
Poniżej przedstawiamy przykładowe schematy instalacji ogrzewania z zastosowaniem kominka z płaszczem wodnym.
Ogrzewanie kominkowe: Zastosowanie Turbokominka (kominek pracujący w układzie zamkniętym)
Ogrzewanie kominkowe-schematy instalacji: kominek pracujący w układzie zamkniętym UZ z kotłem gazowym
Ogrzewanie kominkowe-schematy instalacji: kominek pracujący w układzie zamkniętym z pompą ciepła
Ogrzewanie kominkowe-schematy instalacji: kominek pracujący w układzie zamkniętym (UZ) z kotłem na paliwo stałe
Ogrzewanie kominkowe: Zastosowanie kominka pracującego w układzie otwartym (UO)
[formularz tytul=”ze strony ogrzewanie kominkowe”]