web analytics

Informacje

SIEDZIBA FIRMY
MAKROTERM
Agata i Krzysztof Wąchała Sp.j.
ul. Pasternik 76, 31-354 Kraków
NIP 736 10 09 776, REGON 490612605

icon_widget_image +48 603 979 263 icon_widget_image bok@makroterm.eu

Brak produktów w koszyku

Image Alt

MAKROTERM

Accord Max: Ogrzewanie pompą ciepła monoblok

Ogrzewanie pompą ciepła monoblok, kotłem stałopalnym / kominkiem pracującym w układzie otwartym o mocy powyżej 25 kW, z możliwością integracji z innymi źródłami ciepła pracującymi w układzie zamkniętym.

System ogrzewania w oparciu o Integrator Smart CO Accord Max pozwala na ogrzewanie pompą ciepła monoblok, kotłem stałopalnym dużej mocy do 50 kW lub opcjonalnie kolektorami słonecznymi. Dodatkowo instalację można wyposażyć w dowolne urządzenia grzewcze pracujące w układzie zamkniętym. System dedykowany do domów jednorodzinnych o powierzchni 90 – 300 m² (nowe budownictwo) z podłączeniem do gazu lub bez przyłącza gazowego.

Główne źródło energii:

  • Pompa ciepła powietrze-woda (monoblok)

Źródło uzupełniające:

 

Integrator Smart CO Accord Max:

  • z pompą ciepła monoblok (powietrze-woda)
  • oraz urządzeniem na paliwo stałe (drewno).

Przyłącze gazowe: brak.

Dom jednorodzinny jest wyposażony w 2 źródła energii. Zbiornik buforujący ciepło Combo Smart CO II AM, który magazynuje energię wyposażony jest w wydajny wymiennik dla pompy ciepła (pompa ciepła typu monoblok pracuje na glikolu, który przepływa przez wymiennik w buforze). Pompa ciepła jest głównym źródłem energii do ogrzewania pomieszczeń i ciepłej wody. Efektywnie pracuje do -20 do 25 stopni C. Do uzupełnienia brakującej części energii, instalacja jest wyposażona w Turbokominek na drewno, który również jest podłączony do bufora Combo Smart CO II AM. Paląc w kominku nagrzewamy bufor energii, z którego energia jest stopniowo pobierana do ogrzewania pomieszczeń. Podłączenie do bufora umożliwia zastosowanie Turbokominka większej mocy i pozwala na intensywne palenie. W czasie eksploatacji automatyka Turbokominka blokuje pompę ciepła aby uniknąć dublowania się strumieni ciepła. Ciepła woda jest podgrzewana w sposób przepływowy przez wymiennik ze stali nierdzewnej w buforze.

 

Korzyści dla inwestora

  • Oszczędności eksploatacyjne
    Ogrzewanie z pompą ciepła Monoblok, Turbokominkiem i buforem Combo Smart CO pozwala na zaoszczędzenie ponad 75% kosztów w porównaniu do ogrzewania samym gazem. W przypadku częstszego korzystania z drewna oszczędności mogą być większe. Energia do ogrzewania pomieszczeń i CWU jest  wykorzystywana optymalnie.
  • Bezpieczeństwo energetyczne
  • Gwarancja poprawnego działania
  • Świeża woda użytkowa