web analytics

Informacje

SIEDZIBA FIRMY
MAKROTERM
Agata i Krzysztof Wąchała Sp.j.
ul. Pasternik 76, 31-354 Kraków
NIP 736 10 09 776, REGON 490612605

icon_widget_image +48 603 979 263 icon_widget_image bok@makroterm.eu

Brak produktów w koszyku

Image Alt

MAKROTERM

Sterownik kominkowy T-COM Digital

komfort160Komfort regulacji rozkładem ciepła w całym domu

W dzisiejszych czasach nie można pozwolić sobie na brak kontroli nad wykorzystaniem poszczególnych źródeł energii. Dlatego tak bardzo ważne jest z punktu widzenia ekonomicznego sterowanie CO, za pomocą głowic termostatycznych lub sterowników pokojowych. Dzięki temu zyskujemy komfort dowolnej regulacji temperatury pomieszczeń i poszczególnych obiegów grzewczych.

sterownik kominkowyIntuicyjne sterownik kominkowy

Na potrzeby instalacji z zastosowaniem Turbokominka® Makroterm zaleca dedykowany sterownik dotykowy T-COM Digital. Wraz z naczyniem wzbiorczym, wetylatorem i przepustnicą jest to dodatkowe wyposażenie kominka, niezbędne do prawidłowej jego eksploatacji i intuicyjnego sterowania obiegami grzewczymi.

Sterownik T-Com Digital - przykładowy widok

Sterownik T-Com Digital – przykładowy widok

 

Współpraca kominka z każdym kotłem, pompą ciepła czy solarami

Zastosowanie sterownika T-com Digital zapewnia stabilność całej instalacji ogrzewania we współpracy z praktycznie każdym kotłem. Sterowniki te są w stanie zablokować pracę kotła, czy pompy ciepła, jest wytwarzanie ciepła przez to źródło jest zbyteczne. Jest to niewątpliwie użyteczne narzędzie do budowania kompleksowego systemu grzewczego obejmującego wszystkie źródła ciepła.

sterowanie co

Sterowanie całą instalacją CO (T-com Digital)

Dotykowy ekran sterownika T-com Digital pozwala w intuicyjny i zautomatyzowany sposób zarządzać pracą kominka i obiegami grzewczymi. Sterownik kominkowy T-com Digital posiada specjalny moduł rozszerzający ST-61, który pozwala w większym zakresie zarządzać pozostałą częścią instalacji (m.in. zaworem mieszającym do ogrzewania podłogowego i pompami cyrkulacyjnymi, obiegami za Integratorem, czy za zbiornikiem buforującym energię).

Rezygnacja z ogrzewania pomieszczeń latem

Wykorzystanie palenia w kominku w celach ogrzewania pomieszczeń użytkowych nie jest konieczne przez cały rok. Dlatego bardzo atrakcyjną opcją jest funkcja “lato” w sterowniku kominkowym T-com Digital, czyli tzw. letni tryb pracy pomp. Umożliwia ona korzystanie z kominka w okresie letnim wyłącznie w celach estetycznych i odprężających, a przy okazji podgrzewamy wodę użytkową.

Podłączenie automatyki T-COM Digital w instalacji grzewczej z Turbokominkiem UZ i kotłem gazowym

Podłączenie automatyki T-COM Digital w instalacji grzewczej z Turbokominkiem UZ i kotłem gazowym

Plik do pobrania

[pobierz tytul=”Pobierz schematy podłączeniowe – automatyka do kominka T-COM Digital (PDF)” nazwapliku=”t-com_digital_schematy.pdf” wymagane=”0″]

Więcej informacji można znaleźć w instrukcjach sterowników na stronie: https://makroterm.pl/do-pobrania/instrukcje-obslugi/#manual