
Wyposażenie w
płaszcz wodny pozwala na podłączenie do projektowanej bądź istniejącej już instalacji grzewczej i, co za tym idzie, ogrzanie całej powierzchni mieszkalnej domu oraz ciepłej wody użytkowej.


Blokowanie kotła przez
zatrzymanie równoczesnej pracy urządzeń grzewczych pozwala na zoptymalizowanie kosztów energii. Regulacja dokonuje się z poziomu konfiguracji sterownika kominka.


Specjalnie zaprojektowana dystrybucja powietrza, dzięki wytwarzanym kurtynom powietrza
ogranicza osadzanie się nagaru na ścianach korpusu i szybie kominka.

Kominki narożne mają wbudowany
wymiennik ciepła pozwala na podłączenie kominka do układu zamkniętego instalacji przy pracy płaszcza wodnego w układzie otwartym, bezciśnieniowym, zgodnie z wymogami prawnymi.

Kominki narożne można podłączyć przez
hybrydowy zasobnik Combo (przepływowy zasobnik CWU i bufor ciepła) i
rozdzielacz obiegów grzewczych (z opcją sprzęgła hydraulicznego i grupy pompowej).

Kominki narożne można też podłączyć przez
Integrator SH dedykowane urządzenie do łączenia źródeł i odbiorników ciepła (zarządza przepływami energii, rozdziela obiegi, pełni rolę sprzęgła hydraulicznego).
Kominki narożne Makroterm to przede wszystkim ekonomiczny sposób na ogrzanie domu. Jednocześnie dają możliwość uniezależnienia się od zewnętrznych dostawców ciepła. Kominki narożne Makroterm są w stanie ogrzać dom i wodę użytkową niezależnie do ciągle rosnących cen innych mediów grzewczych. Wysokie osiągi, innowacje i bezpieczeństwo – to zalety, których nie sposób pominąć przy wyborze kominka narożnego.